درباره ما

در سال 68 بود که به آقای رجبعلی بناء پيشنهاد خريد کارخانه جهان‌رو که نماينده انحصاری موتورسيکلت کاواساکی در ايران است، مواجه می شود و آن را خريداری می کند. در واقع ، از اين به بعد آقای بنا از توليدکننده قطعات موتورسيکلت به توليدکننده موتورسيکلت در ايران تبديل می شود. « آن زمان کارخانه غيرفعال بود و تنها يک موتورسيکلت 100 سی سی قديمی در آن توليد می شد و خط توليدش بسيار قديمی بود.» برای به‌روز کردن کارخانه به ژاپن می رود و دو مدل موتورسيکلت جديد را به ايران می آورد و بر همه مراحل فنی توليد به صورت مستقيم نظارت می کند. آقای بنا همچنين در فکر ايجاد يک سيستم نو و تازه براي فروش موتورسيکلت در ايران است به همين دليل براي نخستين بار در ايران پيش‌فروش موتورسيکلت را آغاز می کند. در اين دوران ، برای اين‌که بتواند اسناد موتورها را هرچه سريع‌تر به مشتريان خود تحويل دهد، سيستم اداری مرسوم را به رايانه‌ای تبديل و اسناد موتورها را در 15 دقيقه براي مشتری حاضر می کند.

طي سال‌های 80 و 81 ، بر اساس تصميم دولت وقت مبنی بر ساخت انجين موتور ، آقای بنا 5 ميليارد تومان برای قالب‌سازی و خط توليد انجين موتورسيکلت کاواساکی سرمايه‌گذاری می کند. اين کار را با کيفيت عالی انجام می دهد اما کمی بعد اعلام می شود که توليد انجين دوزمانه ممنوع است و اين 5 ميليارد تومان به باد می رود. او به خاطر علاقه‌اش به توليد به سمت حوزه‌های ديگر می رود و در سال‌ 86 توليد ظروف IML را آغاز می کند تا همه تخم‌مرغ‌هايش را در سبد توليد موتورسيکلت نريخته باشد و بتواند روی حوزه‌های ديگر هم حساب کند. اين توليد در ابتدا شراکتی است و بعد به صورت مستقل و با نام «بنا پليمر» ادامه می يابد.

در ادامه فعالیت‌ها و با توجه به نیازهای بازار ایران ، در دهه 70 تولید موتورسیکلت‌های GTO125 و AXM100 کاواساکی را در ایران آغاز کردیم که با استقبال بسیار خوبی در بازار ایران مواجه شد. پس از آن برای گسترش سبد محصولات، شرکت تصمیم به همکاری با شرکای جدید گرفت هرچند این بار هم شرکایی را انتخاب کردیم که در رابطه با کاواساکی باشند و به‌عنوان نمونه در آن مقطع با مودناس مالزی برای تولید موتورسیکلت در ایران همکاری کردیم.

شرکت جهان رو با هدف توسعه استفاده از انرژی‌های پاک و فن‌آوری‌های دوستدار محیط‌زیست در سال 1393با سرمایه‌گذاری در این زمینه و همکاری با پژوهشکده شهید رضایی دانشگاه شریف، به عنوان با سابقه‌ترین مرکز تحقیقاتی در زمینه وسایل نقلیه الکتریکی در ایران ، فعالیت خود را در زمینه موتورسیکلت برقی آغاز کرده است.

شرکت جهان رو پس از معرفی و بازار سازی بسیاری از برندهای معتبر موتورسیکلت از کشورهای هندوستان ، مالزی و برندهای معتبر تحت لیسانس آلمان و تولید چین در حال حاضرضمن مشارکت با شرکت معتبر CF MOTO در حال حاضر تولید بروزترین مدلهای تولیدی این شرکت در رده 150 و 250 سی سی و چهارچرخ های ATV ، UTV و موتورسیکلت های ویژه با کاربری های مختلف می باشد و افتخار دارد مانند گذشته ، همواره پیشگام خدمات رسانی و عرضه تولیدات مطلوب به مشتریان گرامی خود باشد.

رجبعلی بناء سال 1329 در خیابان اسماعیل بزاز (میدان قیام) تهران به دنیا آمد.سال 1337 برای تامین مخارج خانواده با عنوان کارگر ساده مشغول به کار شد وتا سال 1351 به کار تعمیر و مونتاژ دوچرخه پرداخت. در همان سال به پیشنهادیکی از دوستانش وارد صنف موتور سیکلت شد و در فروشگاه ایران به عنوان کارگر استخدام شد، 6 ماه بعد با سرمایه ی اندک خود مغازه ای خریداری نمود ومشغول به فروش قطعات هوندا و یاماها کرد.بین سال های 1356 تا 57 با خرید 2000 متر زمین اقدام به تولید واشر بندیموتور سیکلت نمود. ابتدا با 5 نفر شروع به کار کرد و در مراحل پیشرفت کار و تولید تعداد پرسنل به 150 نفر رسید. یک سال بعد باسفری که به خارج از کشور داشت توانست ماشین آلات مورد نیاز را شناسایی و خریداری کند و در سال 1360 ماشین NC و سپس CNC را وارد کرد.  صنعت موتور سیکلت پلی شد برای ورود به عرصه صنایع غذایی و تولید ظروف IML و نیز ورودبه فعالیت های فرهنگی و هنری و همچنین تهیه کنندگی فیلم سینمایی دوئل از اقدامات حسن رجبعلی بناء است.