موتوجی‌پی؛ کوارتارارو فاتح گرندپری ایتالیا شد

به گزارش “ورزش سه” و به نقل از تسنیم، ششمین مرحله از مسابقات موتورسواری قهرمانی جهان موتوجی‌پی در ایتالیا برگزار شد و با برتری فابیو کوارتارارو موتورسوار فرانسوی تیم مانستر انرژی یاماها به پایان رسید. 

در این رقابت، میگل اولیویرا از تیم KTM و خوان میر از سوزوکی نیز دوم و سوم شدند.

فرانچسکو بانایا از تیم دوکاتی لنوو، الکس رینس از سوزوکی، تاکایی ناکاگامی از هوندا، مارک مارکس از رپسول هوندا و انیا باستیانینی از تیم اسپونسوراما در این مسابقه به خط پایان نرسیدند.

در رده‌بندی کلی، کوارتارارو با 105، یوهان زارکو از تیم پارما با 81 و فرانچسکو بانایا با 79 امتیاز در مکان‌های اول تا سوم هستند.

موتوجی‌پی؛ اولیویرا فاتح گرندپری اسپانیا شد

به گزارش “ورزش سه” از تسنیم، هفتمین مرحله از مسابقات موتوجی‌پی قهرمانی جهان در پیست بارسلونا کشور اسپانیا برگزار شد و  با برتری میگل اولیویرا راننده پرتغالی تیم ردبول KTM به پایان رسید.

پس از این موتورسوار پرتغالی، یوهان زارکو از تیم پارماک و  فابیو کوارتارارو از تیم مانستر یاماها، دوم و سوم شدند.

در این رقابت، ایکر لکیونا از تیم KTM، والنتینو روسی ملقب به دکتر از یاماها، الکس اسپارگارو از آپریلیا، مارک مارکس از رپسول هوندا، دانیلو پتروچی از KTM و پل اسپارگارو از رپسول هوندا به خط پایان نرسیدند.


در پایان گرندپری کاتالونیا، کوارتارارو با 118 امتیاز، زارکو با 101 و جک میلر از تیم دوکاتی لنوو با 90 امتیاز، اول تا سوم هستند.

گرندپری آلمان با برتری مارکس به پایان رسید

به گزارش ورزش سه و به نقل از تسنیم، هشتمین مرحله از مسابقات موتورسواری قهرمانی جهان، موتوجی‌پی امروز (یکشنبه – 30 خرداد) در پیست «زاکسنرینگ» آلمان با پیشتازی یوهان زارکو موتورسوار فرانسوی تیم پارماک آغاز شد. 

در این رقابت، مارک مارکس موتورسوار اسپانیایی تیم رپسول هوندا، زودتر از بقیه از خط پایان گذشت و میگل اولیویرا از ردبول KTM و فابیو کوارتارارو از تیم مانستر یاماها، دوم و سوم شدند.

لورنزو ساوادوری از تیم آپریلیا، الکس مارکس از تیم LCR هوندا و دانیلو پتروچی از تیم Tech3 KTM به خط پایان نرسیدند.

در رده بندی کلی، فابیو کوارتارارو با 131 امتیاز، یوهان زارکو با 109 و جک میلر با 100 امتیاز در جایگاه‌های اول تا سوم قرار دارند.

ناظمی: داشتن موتورسنگین جرم نیست

به گزارش “ورزش سه” و به نقل از ایسنا، مازیار ناظمی، رییس فدراسیون موتورسواری و اتومبیلرانی در جلسه کارگروه واردات موتورهای سنگین در وزارت ورزش و جوانان که با حضور علی‌نژاد معاون وزیر و مدیر کل حراست و سایر اعضا تشکیل شد، با اشاره به مشکلات متعدد و تعهداتی که از سال‌های گذشته برای این بخش در فدراسیون به وجود آمده است گفت: با همه مواردی که الان فدراسیون، وزارت ورزش و جوانان و حراست و مجموعه های نظارتی برای ساماندهی این بخش با آن مواجه هستند به نظرم داشتن موتور سنگین جرم نیست و باید به جای برخورد و توقیف به سراغ فرهنگ سازی و حل مساله رفت و با آموزش و احترام، هزینه های اجتماعی و فردی این موضوع را کاهش داد.

رییس فدراسیون موتورسواری و اتومبیلرانی گفت: استفاده قانونی و صحیح از موتورهای سنگین منافاتی با امنیت عمومی ندارد و  با کمک نهادهای مسئول و ناظر و حراست و شورای امنیت کشور، با شناسنامه دار کردن اعضا و ورزشکاران این بخش، به دنبال ساماندهی بهتر آن هستیم و تصور می‌کنم با این کار که با همکاری ورزشکاران و صاحبان این وسیله که مرتبط با فدراسیون هستند، بتوانیم بسیاری از مشکلات فعلی را حل کنیم.

وی تصریح کرد: تمام مشکلات و ناهنجاری تعدادی از راکبان موتورهای سنگین به ورزش و فدراسیون باز نمی گردد و باید همه دارندگان این وسیله که ورزشکار و علاقمند آن هستند کمک کنند چهره بهتر و مطلوبی از این وسیله که باعث نشاط بسیاری از جوانان است با قانون‌مداری و همکاری با مسئولان، در نزد مردم و دیگران ترسیم شود. معتقدم به جای برخورد و توقیف باید فرهنگ سازی کرد و با آموزش واحترام، هزینه های اجتماعی آن را کاهش داد.

والنتینو روسی در پایان فصل 2021 بازنشسته می‌شود

به گزارش “ورزش سه”، والنتینو روسی، موتورسوار 42 ساله ایتالیایی، در یک کنفرانس مطبوعاتی قبل از گرندپری استیرین تصمیم خود بر بازنشستگی در پایان فصل را اعلام کرد و گفت “این لحظه ای بسیار غم انگیز است”.

روسی که 25 سال از  دوران حرفه ای خود را در گرندپری ها مسابقه داده، تنها موتور سوار در تاریخ است که در مسابقات قهرمانی جهان در 125 سی سی، 250 سی سی ، 500 سی سی و موتو جی پی قهرمان جهان شده است.

روسی گفت: “گفتنش بسیار سخت است و من می دانم که سال آینده با موتورسیکلت مسابقه نخواهم داد.”

اخبار مربوط به اعلام بازنشستگی روسی همچنین تاییدی بر این است که او “تلاش خود را” بر روی تیم جدید موتو جی پی خود، تیم مسابقه ای آرامکو VR46، در سال 2022 متمرکز خواهد کرد.

روسی که در فصل 2021 از تیم کارخانه یاماها به تیم پتروناس یاماها SRT منتقل شد، پس از 9 مسابقه در رتبه 19 موتورسواران قرار دارد. این بدترین شروع او در یک فصل تاکنون بوده است.

او تنها موتورسواری است که 400 مسابقه یا بیشتر را در تاریخ این ورزش ها آغاز کرده و در مجموع 115 پیروزی به دست آورده که 89 مورد آن در موتو جی پی به دست آمده است.

به شکال چشمگیری روسی از زمان اولین مسابقه خود در سال 1996 در 235 مسابقه به سکو دست یافته است.

بالاترین رده ای که او در 9 مسابقه این فصل کسب کرده اما رده دهم است.

روسی تاکید کرد که او از یک دوره پر از “لحظات فراموش نشدنی” لذت برده است.

او گفت: “این دوران عالی بود، من از آن بسیار لذت بردم، این یک سفر بسیار بسیار طولانی و واقعاً سرگرم کننده بود. 25-26 سال است که در مسابقات جهانی هستم، بنابراین عالی بود. سال آینده زندگی من تغییر خواهد کرد.”